Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 652
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7971

وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان اذعان کرد؛ جای خالی مبارزه با مواد مخدر در استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
در حالی که استراتژی جدید آمریکا برای افغانستان اعلام شده است اما مقامات افغان نسبت به عدم توجه به مبارزه با مواد مخدر در استراتژی جدید ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «حنیف‌ دانشیار» سخنگوی وزارت مبارزه با مواد مخدر در افغانستان اعلام کرد که مقامات این وزارتخانه تلاش دارند تا در روزهای آینده نگرانی و تهدیدات ناشی از مواد مخدر در این کشور را در دیدار با اشرف غنی در میان بگذارند.

دانشیار تاکید کرد که بدون مبارزه با مواد مخدر مبارزه با تروریسم در این کشور امکان‌پذیر نیست.

وی افزود که وزارت مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند تا با در میان گذاشتن این موضوع با رهبران حکومت وحدت ملی، مبارزه با مواد مخدر در سطح سیاست‌های کشورها مطرح شود.

سخنگوی وزارت مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: کمک‌های مالی واشنگتن در مبارزه با مواد مخدر در سال‌های اخیر کاهش یافتهکه باعث تضعیف روند مقابله با کشت و تجارت مواد مخدر در افغانستان شده است.

وزارت مبارزه با مواد مخدر گفته است: در مورد مبارزه با مواد مخدر در استراتژی جدید واشنگتن به آنها اطمینان داده نشده و این وزارتخانه نگران کمرنگ شدن اجماع جهانی در مبارزه با مواد مخدر در افغانستان است.

چند روز پیش نیز «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری گر چه در مورد جایگاه مبارزه با فساد و مواد مخدر در استراتژی جدید واشنگتن اظهار نظری نکرد اما تاکید کرد که مبارزه با فساد و مواد مخدر مسئولیت دولت افغانستان است.

وی با اشاره به فساد اداری و مواد مخدر گفته بود: به نظر من تمام این مسئولیت‌ها بخشی از ساختار و وظیفه دولت افغانستان است و مردم نیز همین انتظار را از افغانستان دارند.

«نجیب‌الله آزاد» معاون سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به این موضوع خاطرنشان کرد که مبارزه با مواد مخدر در اولویت برنامه‌ امنیتی چهارساله‌ دولت کابل قرار دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: رهبری حکومت تلاش خواهد کرد تا در این زمینه نیز حمایت و همکاری جهانی را جلب کند.

معاون سخنگوی اشرف غنی اظهار داشت: مواد مخدر از منابع مالی فعالیت‌های تروریستی در افغانستان است که در این مورد با شرکای بین‌المللی صحبت‌هایی صورت گرفته و آنها نیز اطمینان داده‌اند که در امر مبارزه با مواد مخدر در کنار ما قرار خواهند داشت.

«هاشم الکوزی» از اعضای کمیسیون امنیت داخلی سنا نیز مبارزه با مواد مخدر را از مسئولیت‌های حکومت افغانستان دانسته اما تاکید کرد که بدلیل تقاضای گسترده‌ای آن در منطقه و جهان مبارزه با مافیایی مواد مخدر به تنهایی از عهده دولت افغانستان خارج است.

 اخیرا یک کارشناس آمریکایی نیز اعلام کرده بود که نظامیان و قراردادی‌های آمریکا در افغانستان مشغول تجارت هروئین هستند.

این کارشناس آمریکایی گفته بود که هروئین از طریق هوایی توسط مقامات به آمریکا وارد شده و پول آن در مبارزات انتخاباتی و پروژه‌های مخفیانه‌ای سازمان سیا به مصرف می‌رسد.


منبع: تسنیم 96.06.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است