Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 525
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7844

تفاهم نامه بین سازمانی ملل متحد برای کنترل مواد مخدر منعقد شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


تفاهم نامه بین سازمانی مشترک برای تقویت همکاری های سازمان ملل متحد به منظور پیشگیری و کاستن صدمات مربوط به مواد مخدر در میان کودکان و خانواده های آنان امضا شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، صندوق کودکان سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران و سازمان بهداشت جهانی در جمهوری اسلامی ایران، امروز تفاهم نامه بین سازمانی مشترک امضا کردند.


این رویداد امروز دوشنبه در برج میلاد و در حاشیه نشست سالانه عالی چارچوب همکاری های توسعه ای سازمان ملل متحد و با حمایت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و روسای دفاتر مختلف سازمان ملل متحد و نمایندگانی از همتایان کشوری ذیربط در این رویداد حضور داشتند.


چارچوب همکاری های توسعه ای سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران از سال 2017 تا 2021 برای برنامه ها و برنامه ریزی های مشترک همچنین برای طرف هایی که در حال حاضر تحت رکن چهارم این چارچوب با عنوان «کنترل مواد مخدر» پیرامون پیشگیری و درمان مواد مخدر با هم همکاری می کنند، بستر برنامه ریزی شده ای را فراهم می کند.


هدف اصلی از این تفاهم نامه بین سازمانی ایجاد یک چارچوب برای تقویت همکاری میان این سه نهاد سازمان ملل متحد پیرامون پیشگیری و درمان مصرف مواد مخدر میان کودکان و خانواده های آنان است.


در قالب این چارچوب، نهادهای یاد شده باید فعالیت ها، طرح ها و برنامه های ویژه ای را تعریف کنند و برای جذب منابع مالی آنها اقدام لازم را انجام دهند. این فعالیت ها باید با روحیه همکاری و تعهد مشترک اجرا شوند تا بتوانند همکاری میان این سه نهاد تحت رکن چهارم چارچوب همکاری های توسعه ای سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران (2021- 2017)، «کنترل مواد مخدر» را گسترش دهند.


منبع: ایرنا97.09.12

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است