Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2620
دیروز  ------------------دیروز ------------------2614
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7252

افزایش مصرف مواد مخدر در میان جوانان اروپایی؛ روند رو به افزایش توزیع مواد مخدر در حوزه کشورهای اتحادیه اروپا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


گزارش‎های انتشار یافته در مراکز تحقیقاتی و رسانه‎های اروپایی نشان می‎دهد که مصرف مواد مخدر در میان کشورهای اتحادیه اروپا رو به افزایش است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد تقریباً از هر ۲۰ فرد جوانی که در انگلیس زندگی می‌کند یک نفر در سال گذشته مواد مخدر کوکائین مصرف کرده است.

بر اساس گزارش سازمان نظارت بر مواد مخدر اروپا، در حدود ۱۴۰ تن مواد مخدر کوکائین در سال ۲۰۱۷ کشف و ضبط شد که این مقدار در مقایسه با سال ۲۰۱۶ دو برابر شده و بالاترین میزان در طی چند سال اخیر را به خود اختصاص داده است.

مواد مخدر کوکائین پس از کانابیس دومین مواد مخدری است که اغلب در انگلیس توقیف می‌شود.
 
 
افزایش مصرف کوکائین در میان جوانان اروپایی

نتایج گزارش ۲۰۱۹ نشان می‌دهد شیوع کلی مصرف مواد که در انگلیس و ولز صورت گرفت مشابه یک دهه قبل بوده و تقریباً از هر ۱۰ فرد بزرگسال در رده سنی ۱۶ تا ۵۹ سال یک نفر مواد مخدر مصرف می‌کرده است.

بر اساس گزارشی که مرکز نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد اروپا در بروکسل منتشر کرد، رشد قاچاق مواد مخدر در ابعاد زیاد به چالشی عمده مبدل شده است.
 
 
افزایش مصرف کوکائین در میان جوانان اروپایی
 
گروه‌های کوچک قاچاق مواد مخدر با استفاده از طیف وسیعی از فناوری‌های اطلاعاتی همانند رمزنگاری، بازار سیاه، رسانه‌های اجتماعی توانستند برای فروش و رمزنگاری ارز‌ها وارد بازار شوند.

یکی دیگر از عواملی که در فروش ماده مخدر کوکائین سهیم است روش‌های نوآورانه با به کارگیری گوشی همراه هوشمند در توزیع این مواد مخدر است.

به گزارش دیلی میل، سالیانه بیش از یک میلون مورد کشف و ضبط مواد مخدر در اتحادیه اروپا، ترکیه و نروژ گزارش می‌شود.
 
 بر اساس این نظرسنجی کشور‌های انگلیس و فرانسه بیشترین تعداد کشف و ضبط مواد مخدر را به خود اختصاص داده که بیش از ۲ سوم از همه کشور‌هایی هستند که در منطقه تحت پوشش این نظرسنجی قرار داشتند.

آمار‌ها نشان می‌دهد اتحادیه اروپا سال گذشته در حدود ۲.۶ میلیون نفر در رده سنی ۱۵ تا ۳۴ سال از مواد مخدر کوکائین استفاده کرده‎اند.
 

در میان کشور‌های عضو در اتحادیه اروپا، انگلیس و ایرلند در سال گذشته بیش از ۲.۵ درصد از بزرگسالان جوان از مواد مخدر کوکائین استفاده کرده‎اند.

از سال ۲۰۱۴ شمار مصرف کنندگان مواد مخدر در انگلیس به طور قابل توجهی افزایش یافته که عمدتاً به سوی مصرف مواد مخدر کوکائین روی می‌آورند.
 
تحقیقات اخیر در مورد بقایای مواد مخدر در فاضلاب‌های شهری نشان داد که بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از ۳۸ شهری که اطلاعات آن جمع آوری شد ۲۲ شهر متابولیت‌های کوکائین افزایش داشته است.

در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان باقی مانده مواد مخدر در هر هزار نفر در روز در شهر‌های انگلیس، بلژیک، اسپانیا و هلند ثبت شده است.


منبع: میزان 98.03.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است