Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 601
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7920

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: بحران مصرف مخدرهای مصنوعی در سراسر جهان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد مصرف مخدرهای مصنوعی در سراسر جهان با مشاهده بحرانی کم‌سابقه در مناطقی از آفریقا افزایش یافته‌ است.

به گزارش ایسنا، طبق بررسی سازمان ملل مصرف مخدرهای مصنوعی (اپیوئیدهای مصنوعی) در جهان رو به افزایش است، مرگ و میر ناشی از اوردوز با این مواد مخدر در آمریکا بیشتر شده و بحران مصرف ترامادول در بخش‌هایی از آفریقا پدید آمده‌ است.

اپیوئید اصطلاح جامعی است که در برگیرنده عناصر مختلفی است که از افیون و تریاک گرفته تا مشتقاتی از جمله هروئین و مواد صنعتی از جمله فنتانیل و ترامادول را شامل می‌شود. تعداد افرادی که در سال ۲۰۱۷ از مخدرهای مصنوعی مصرف کرده‌اند نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۵۶ درصد بیشتر بوده‌ است.

همچنین در این گزارش آمده‌ است: تولید جهانی کوکائین در سال ۲۰۱۷ به بالاترین رقم رسیده و رکورد سال قبل را حدود ۲۵ درصد افزایش داده‌ است.

مخدرهای مصنوعی از قبیل فنتانیل عامل اصلی مرگ و میر ناشی از اوردوز در آمریکا در سال ۲۰۱۷ بوده و با افزایش ۱۳ درصدی به بیش از ۴۷ هزار مورد رسیده‌ است.

به گزارش روزنامه گاردین، در این گزارش آمده‌ است: کشف و ضبط محموله‌های ترامادول در جهان از کمتر از ۱۰ کیلوگرم در سال ۲۰۱۰ به حدود ۹ تن در سال ۲۰۱۳ و ۱۲۵ تن در سال ۲۰۱۷ رسیده‌ است و این بحران به ویژه در غرب، مرکز و شمال آفریقا جدی‌تر است.


منبع: ایسنا 98.04.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است