Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 687
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 8006

افزایش توزیع مواد مخدر در کشورهای اروپایی؛ زنگ هشدار سوء مصرف مواد مخدر به صدا درآمد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دیلی میل در گزارشی به موضوع سوء مصرف مواد مخدر در اروپا و انگلیس پرداخته و می‎گوید در دسترس بودن مواد مخدر ارزان در خیابان‌های انگلیس و اروپا بسیار افزایش یافته است.

زنگ هشدار سوء مصرف مواد مخدر در اروپا و انگلیس به صدا درآمدبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، تحقیقات نشان می‎دهند اروپا و انگلیس به سمت اپیدمی سوء مصرف مواد مخدر در حرکت هستند.
 
به گزارش دیلی میل، در دسترس بودن مواد مخدر مانند هروئین در خیابان‌های کشور‌های اروپایی با قیمت ارزان و همچنین تولید مواد مخدر تقلبی باعث شده تا کارشناسان زنگ هشدار را به صدا در بیاورند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهند مواد مخدر پر خطر مانند هروئین و مواد مخدر مصنوعی بسیار قوی که حتی ۵۰ برابر قوی‌تر از ماده مخدر هیروئین است مصرف آنها در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

معروف‌ترین ماده مخدر صنعتی " فنتانیل " است که عامل اصلی شمار بسیاری از موارد اوردوز و مرگ مصرف کنندگان است.

استاد دانشگاه یورک، می‌گوید اپیدمی مصرف داروی اعتیاد آور "ایپوئید " در آمریکا پدیده‌ای رو به رشد است، اما اروپا از این اپیدمی فرار کرده و به سمت ماده مخدر هروئین کشیده شده است.
 
در حال حاضر از هر پنچ نفر یک نفر در اروپا به دلیل مصرف مواد مخدر مصنوعی همانند فنتانیل، متادون، بوپرنورفین و ترامادول در بیمارستان بستری می‌شوند.

بر اساس این تحقیق، این مواد به دلیل نداشتن بو و حجم کم به راحتی می‌توانند مخفی شوند و پیدا کردن آنها برای پلیس دشوار است.

دیلی میل می‎افزاید: مصرف مواد مخدر مصنوعی جدید و رشد سریع در مصرف مشتقات فنتانیل باعث افزایش نگرانی‌ها در اروپا شده است؛ مصرف این نوع از دارو‌های اعتیاد آور می‌تواند مسمومیت‌های کُشنده را به همراه داشته باشد.

کارشناسان هشدار داده‎اند که کشور‌های عضو اتحادیه اروپا ممکن است به سمت اپیدمی مصرف ایپوئید حرکت کنند؛ اپیدمی مصرف ماده مخدر ایپوئید سالانه ۵۰ هزار نفر را در آمریکا به کام مرگ می‌کشاند.
 

این استاد دانشگاه گفته است که اپیدمی ایپوئید می‌تواند طی یک دهه به یک بحران تمام عیار تبدیل شود؛ این موضوع در شرایطی روی می‎دهد که خدمات درمانی در انگلیس با کاهش بودجه رو به رو است؛ این امر نشان می‌دهد که دولت انگلیس در شرایطی نیست که بتواند به این تهدید برای سلامت عمومی پاسخگو باشد.

علاوه بر آن، این تحقیقات نشان می‎دهد در حال حاضر باند‌های قاچاق مواد مخدر در انگلیس مواد مخدر ارزان قیمت را تولید و در خیابان‌ها عرضه می‌کنند.

این تحقیق می‎گوید که در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا توزیع مواد مخدر هروئین ارزان قیمت در خیابان‌های وجود دارد و همین امر ممکن است اروپا به سمت اپیدمی مصرف ایپوئید کشیده شود.

تخمین زده می‌شود مصرف مواد مخدر هروئین در کشور‌های اروپایی بیشتر از سایر مواد مخدر افراد آلوده را به کام مرگ بکشاند.


منبع: میزان 98.09.14

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است