Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 44 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 648
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7967

براساس اعلام مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر؛افزایش مصرف مواد مخدر سخت در اروپا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 نمونه‌هایی که مارس ۲۰۱۹ روزانه و به مدت یک هفته برای ردیابی چهار ماده مخدر (آمفتامین، کوکائین، MDMA یا اکستازی و متامفتامین) گرفته شده بود، نشان داد مصرف این مواد افزایش یافته است.


   به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد به مواد مخدر اعلام کرد بررسی فاضلاب‌های ۶۸ شهر در ۲۳ کشور اروپایی نشان می‌دهد که مصرف مواد مخدر در ساکنان این شهر‌ها رو به افزایش است.


مرکز اروپایی نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد به مواد مخدر نتایج مطالعه‌ای را که روی فاضلاب‌های ۶۸ شهر اروپایی به منظور ارزیابی میزان مواد مخدر موجود در آن و به تبع آن میزان مصرف مواد مخدر از سوی ساکنان این شهر‌ها انجام شده است، در سایت اینترنتی خود قرار داده است.


نمونه‌هایی که مارس ۲۰۱۹ روزانه و به مدت یک هفته برای ردیابی چهار ماده مخدر (آمفتامین، کوکائین، MDMA یا اکستازی و متامفتامین) گرفته شده بود، نشان داد که مصرف این مواد افزایش یافته است.

--- مصرف مواد مخدر براساس مناطق ---
براساس این مطالعه، اکستازی دیگر ماده مخدری نیست که تنها در کلوپ‌ها و مهمانی‌ها مصرف می‌شد. حالا این ماده مخدر به طور گسترده در محل‌های سنتی زندگی شبانه به ویژه در شهر‌های بلژیک، آلمان و هلند مصرف می‌شود.


مصرف کوکائین در شهر‌های جنوب اروپا به ویژه در اسپانیا و همچنین دربلژیک، هلند و انگلیس افزایش یافته است. اما در مقابل، این ماده مخدر در بیشتر شهر‌های شرق اروپا تقاضای کمتری دارد.


مصرف متامفتامین که به طور سنتی در جمهوری‌های چک و اسلواکی متمرکز بود، حالا در قبرس، شرق آلمان، اسپانیا و بسیاری از کشور‌های شمالی اروپا مصرف کنندگانی دارد.

--- میزان مصرف هفتگی ---
براساس این مطالعه، کارشناسان دریافتند که در روز‌های پایانی هفته (از جمعه تا دوشنبه) میزان بقایای کوکائین و اکستازی در فاضلاب بیشتر است که نشان می‌دهد این مواد مخدر که اکنون در محافل اجتماعی مختلف مشاهده می‌شود، عمدتا مورد استفاده تفریحی دارد.


برای آمفتامین‌ها نیز شرایط به همین صورت است، اما متامفتامین کل طول هفته مورد استفاده قرار می‌گیرد.


منبع: صدا و سیما 98.12.24

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است