Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 580
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7899

پیش‌بینی رکورد قاچاق مواد مخدر در ۲۰۲۰ در قاره سبز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی بنابر اعلام یوروپل (پلیس اتحادیه اروپا) با وجود شیوع کرونا در قاره سبز نه تنها از میزان مصرف کوکائین در این قاره کم نشده بلکه میزان توقیف محموله‌های کوکائین در سال ۲۰۲۰ میلادی رو به افزایش است و بر این اساس، احتمالا قاچاق مواد مخدر در این سال در اروپا رکورد خواهد زد.

به گزارش ایسنا، نیروهای پلیس در ماه‌های اخیر، بیشترین مواد مخدر را در بلژیک و هلند رهگیری کرده‌اند یعنی کشورهایی که بنادر کلیدی آنتورپ و روتردام را دارند؛ دو بندری که مهمترین نقاط ورود غیرقانونیِ کالا از آمریکای جنوبی محسوب می‌شوند.

در سال جاری میلادی میزان توقیف کوکائین در برلین نیز بطور قابل توجهی افزایش یافته است. تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی میزان تخلفات مرتبط با کوکائین در این شهر ۶۴.۵ درصد بیشتر از دوره مشابه در یکسال پیش از آن بوده است.

پلیس در حال حاضر نگران استفاده از تاکسی‌ها و پیک‌ها برای نقل و انتقال مواد مخدر است. پیش از این پلیس برلین در سال ۲۰۱۹ میلادی در مجموع ۲۰۹ پرونده در موضوع قاچاق مواد مخدر تشکیل داده بود. شمار این دست پرونده‌ها تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۷۸ پرونده رسیده است.

پلیس برلین بر این موضوع تاکید دارد که با وجود تلاش برای محدود کردن واردات کوکائین، قیمتها همچنان ثابت مانده‌اند که نشان می‌دهد دسترسی به کوکائین به همان راحتی گذشته برای همه مصرف کنندگان ممکن است.

به عبارت دیگر با وجود تلاش پلیس اروپا و محدودیت‌های شدید وضع شده از سوی کشورها برای مسافرت و تجارت در دوران شیوع کرونا، کارتل‌های مواد مخدر در آمریکای جنوبی راه‌های جدیدی را برای ادامه فعالیت خود پیدا کرده‌اند.

به گزارش یورونیوز، بر اساس برآوردهای یوروپل، بازار اروپایی مصرف کوکائین سالانه دست‌کم ۹ میلیارد یورو درآمد دارد و کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا و انگلیس تقریبا ۹۰ درصد از چهار میلیون مصرف کننده اروپایی را در خود جا داده‌اند.


منبع: ایرنا 99.05.27

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است