Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 67
دیروز  ------------------دیروز ------------------752
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 2750

نباید به بهانه کمبود اعتبارات، مانع اجرای اقدامات پیشگیرانه شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی گفت: به بهانه کمبود اعتبارات و برخی موانع، نباید مانع اجرای برنامه های پیشگیری شد .


احمد ملک حسینی در هفتمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری گفت: با توجه به اهمیت اقدامات فرهنگی و پیشگیری، می بایست از تمامی ظرفیت‌های موجود در دستگاه‌ها استفاده کرد تا در این حوزه توفیقاتی حاصل شود.


وی افزود: اقدامات بسیار خوبی در شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه بدون تخصیص اعتباری از سوی دبیرخانه شورا، انجام شده و در حال انجام است، این اقدامات آموزش مهارت های زندگی و فرزندپروری، آموزش انواع مواد مخدر و روان گردان ها و عوارض آن ها است و کارگرانی که تحت این آموزش ها هستند، بسیار رضایتمندند و این نشان می دهد که با توجه به شرایط کرونا و محدودیت های به وجود آمده، باز هم می توان آموزش ها را با رعایت موازین بهداشتی، انجام داد.


دبیر شورا اظهار کرد: هر چقد در راستای پیشگیری از اعتیاد هزینه کنیم در درمان به مشکلات کم تری بر می خوریم، پس باید پیشگیری را به عنوان اصل مهم و اساسی در آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد بدانیم.


ملک حسینی افزود: یکی از اصول پیشگیری تقویت باورهای دینی افراد می باشد که با همکاری و هماهنگی تبلیغات اسلامی و کانون فرهنگی و مساجد و سخنرانی های مداحان، روحانیون و ائمه جماعات و اجرای طرح چکامه در سطح استان ( آموزش های چهره به چهره ) می توان برنامه های بهتر و مؤثرتری انجام داد.


همچنین؛ در جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی، مدیرکل بهزیستی استان گفت: باید همه دستگاه‌های کمیته فرهنگی و پیشگیری با همکاری یکدیگر اقدامات مهم و مؤثری در راستای پیشگیری از مواد مخدر و‌روان‌گردان‌ها، انجام دهند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی 99.12.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است