Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 77
دیروز  ------------------دیروز ------------------752
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 2760

لزوم اجرای جدی آموزش‌های پیشگیرانه و اقدامات درمانی اعتیاد در محیط‌های کاری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی گفت: با توجه به اهمیت اقدامات پیشگیرانه که مهم‌ترین اصل آن بر آگاه‎سازی و آموزش است، باید با مساعدت و کمک دستگاه‌های همکار، اقدامات مذکور جدی‌تر از گذشته در محیط‌های کاری پایه‌ریزی و اجرا شود.


احمد ملک حسینی در جلسه‌ای که به‌منظور انعقاد تفاهم‌نامه 5 جانبه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، اداره کل بهزیستی، پلیس مبارزه با مواد مخدر و شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند برگزار شد، ضمن تشکر از اعضای جلسه و همکاری‌های پیش رو گفت: با توجه به اهمیت برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کاری و صنعتی، باید اقدامات پیشگیرانه به صورت مسنجم و مداوم در این شرکت انجام شود.


وی افزود: آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به کارکنان، کارگران و خانواده‌های آنان از حیث آشنایی با انواع مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، تأثیرات و عوارض آن‌ها، آموزش مهارت‌های زندگی و فرزندپروری، روش‌های پیشگیری از اعتیاد از اهم اقدامات پیشگیرانه است که باید به صورت حضوری و از طریق فضای مجازی به صورت مستمر آموزش داده شوند.


دبیر شورا بیان داشت: هرچه در پیشگیری آگاه‌سازی را افزایش دهیم، قطعاً در اقدامات درمان و مقابله نیز با مشکلات کم‌تری روبه رو خواهیم بود.


ملک حسینی گفت: در راستای درمان کارگران معتاد باید مراحل درمان و مشاوره‌های آنان و همچنین آموزش‌های لازم به خانواده‌های آنان در راستای برخورد مناسب با بهبودیافتگان و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از عود مجدد آنان انجام شود.
وی اظهار کرد: باید در جهت مبارزه و اقدامات مقابله‌ای از ظرفیت پلیس مبارزه با مواد مخدر استفاده کرد و آموزش‎های لازم در جهت پیشگیری از ورود مواد مخدر به شرکت پالایش نفت و عرضه آن نیز انجام شود.


در ادامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، پلیس مبارزه با مواد مخدر و مدیرکل بهزیستی استان، ضمن تأکید بر اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد و آموزش مهارت‎های لازم از جمله مهارت تاب‌آوری در بین کارکنان، کارگران و خانواده‌های آنان، در راستای اجرای برنامه‌های پیشگیری، درمان و مقابله با عرضه اعلام آمادگی کردند و تفاهم نامه مذکور بین 5 دستگاه منعقد شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی 99.12.05

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است