Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 583
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7902

نهادهای علمی و دانشگاهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش آفرین هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: نهادهای علمی و دانشگاهی به ویژه جهاد دانشگاهی دارای ظرفیت بالقوه‌ای هستند که اگر به فعلیت برسند، می‌توانند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و جهش تولید نقش آفرین باشند.


یدالله موحد در دیدار سرپرست و جمعی از معاونین و مدیران جهاد دانشگاهی استان کرمان افزود: در حوزه‌های صنعت، معدن، پزشکی و سایر حوزه‌ها در استان کرمان منابع بالقوه و جای کار فراوانی وجود دارد که باید با مدیریت صحیح از این منابع در جهت توسعه استان استفاده شود.


وی ضمن اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی و مشاوره پیش از ازدواج معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با همکاری جهاد دانشگاهی استان عنوان کرد: در حوزه کاهش  آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء آگاهی‌های حقوقی زمینه کار مشارکتی و تعاملی بین دادگستری استان خصوصاً معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با جهاد دانشگاهی وجود دارد.


موحد با تاکید بر این مطلب که استفاده از پتانسیل و نقش فراگیر نهادهای علمی و دانشگاهی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر است، خاطرنشان کرد: دفاتر تسهیلگری از سوی جهاد دانشگاهی به منظور ساماندهی حاشیه نشینی تاسیس شده است که ظرفیت کار عظیمی دارد.


وی ادامه داد: در بحث آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد به مواد مخدر، از جمله طلاق، حاشیه نشینی و زمینه کارهای پژوهشی و اجرایی زیادی وجود دارد و جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی، دانشگاهی و اجرایی  در هر دو حوزه فعال است و می‌تواند اثر بخش باشد.


رییس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: می‌توان با هم افزایی و کمک یکدیگر چهره منطقه‌ای در محلات حاشیه نشین را تغییر داد.


موحد ضمن بیان این مطلب که کاهش آسیب‌های اجتماعی امروز تکلیف همه نهاد ها است پس باید در این زمینه و این سو گام برداریم، ادامه داد: مجموعه جهاد دانشگاهی از ظرفیت‌های پژوهشی و اجرایی خوبی برخوردار است و امید می‌رود که مدیریت جدید این مجموعه نویدبخش اتفاقات اثر بخش و بزرگ در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در همه جهات باشد.


منبع: منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان 99.12.06

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است