Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 721
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 8040

تقدیر از فعالان طرح یاریگران زندگی و پیشگیری از اعتیاد در محلات شهری مشهد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 


از فعالان طرح یاریگران زندگی و دست اندرکاران برنامه های پیشگیری از اعتیاد در مناطق 13 گانه شهرداری مشهد تقدیر شد.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی در جلسه بررسی برنامه های پیشگیری از اعتیاد در محلات شهری مشهد گفت: برنامه های پیشگیری از اعتیاد در طرح «یاریگران زندگی» توسط کانون یاریگران محله و سازمان های مردم نهاد در مناطق 13 گانه شهرداری مشهد با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر توسط شهرداری  و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اجرا می شوند.


محمدحسین صالحی افزود: طرح جامع " یاریگران زندگی" با محوریت قرار دادن اصل پیشگیری و آگاهی‌بخشی و ایجاد حساسیت اجتماعی در محیط‌ها و گروه‌های مختلف هدف برای اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر ، برنامه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد در محلات شهری مشهد با همکاری شهرداری و ظرفیت شورای اجتماعی محلات تشکیل و آموزش به مردم از طریق فضای مجازی ، رسانه مکتوب و... توسط کانون یاریگران محله صورت می گیرد و محتوای آموزشی لازم جهت انتشار در فضاهای اعلامی از سوی شورای هماهنگی استان دراختیار قرار خواهد گرفت.


وی با بیان اینکه مشارکت مردم رکن اصلی پیشگیری از اعتیاد در جامعه است، اضافه کرد: سیاست ستاد مبارزه با مواد مخدر در اجتماعی شدن مبارزه و طرح یاری گران زندگی ، مشارکت مردم می باشد و تشکل‌های مردم نهاد به دلیل حضورشان در جامعه و ارتباط  با مردم نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی برعهده دارند و باید از توانمندی مشارکت‌های مردمی در قالب تشکل‌های سازمان یافته مردم نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه مواد مخدر استفاده بیشتری شود.


دبیر شورا با اشاره به نقش و جایگاه گروه های مرجع در گسترش برنامه های پیشگیری از اعتیاد خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای کانون یاریگران و سایر گروه های مرجع(ائمه جماعت ، هیات مذهبی، سمن های فعال و..) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر می‌باشد علاوه بر آن برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی و هنری در سطح محله در فضای مجازی و درمواردی که با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان برگزاری باشد؛ نیز در دستور کار است.


صالحی ضمن تشکر از فعالیت و کار های انجام شده توسط ارکان مردمی محله و تاکید بر بکار گیری ظرفیت های مردمی در اجرای برنامه های پیشگیرانه ادامه داد: باید پیشگیری از اعتیاد به عنوان یک اصل مهم مورد توجه همه دست‌اندرکاران، متولیان قانونی، دستگاههای اجرایی و ارگانهای ذیربط قرار گرفته، در این مسیر از ظرفیت مشارکتهای مردمی و شهروندان نیکوکار بیش از پیش بهره گرفت و همچنین با برنامه‌ریزی اصولی از نظر روانی و اجتماعی تمایل به مصرف این مواد را در جامعه و افراد کاهش داد.


وی با اشاره با ابلاغ طرح یاریگران زندگی از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: طرح یاریگران زندگی با هدف ایجاد حس مسئولیت پذیری در میان جامعه هدف و به‌عنوان رسالتی فرهنگی با هدف کاهش تقاضای موادمخدر و روانگردان‌ها، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شده است که در سه حوزه تخصصی پیشگیری از اعتیاد، درمان و کاهش آسیب و همچنین صیانت و حمایت اجتماعی از بهبودیافتگان عملیاتی و اجرایی می‌شود.


دبیر شورا بیان کرد: مدل اجرایی جدید محله محوری مطابق طرح جامع مبارزه با مواد مخدر با محوریت محلات به صورت پایلوت در ۱۳ محله آغاز شده است، محوریت این طرح خود مردم به عنوان یاری‌گران زندگی حضور دارند و ما از مجرای ظرفیت مردمی به کنترل و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد می‌پردازیم.


گفتنی است در پایان این جلسه پس از ارائه گزارش اقدامات شهرداری ، توسط دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری، مدیر اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد از زحمات دست اندرکاران و مجریان برنامه پیشگیری از عتیاد در محلات شهری مشهد تقدیر شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی99.12.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است