Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 680
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7999

بهزیستی در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد موفق عمل کرده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 


فرمانداری شهرستان بافت میزبان جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سه شهرستان بافت، رابر و ارزوئیه با حضور انارکی محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان بود.


در ابتدای این جلسه مسعود صادقی مقدم رییس بهزیستی بافت با ارائه گزارشی از وضعیت اعتیاد در این شهرستان اظهار داشت: روند رو به رشد مصرف مواد مخدر در سالهای اخیر میطلبد که همه دستگاه های مسئول در این زمینه وارد میدان شوند تا بتوان ضمن کنترل این آسیب ، با انجام اقدامات پیشگیرانه شاهد کاهش آن باشیم.


وی اذعان داشت: بهزیستی هم در زمینه درمان و هم در زمینه پیشگیری اقدامات خوبی را تاکنون به انجام رسانده لیکن بدلیل کامل نبودن چرخه درمان ،بسیاری از کسانی که سابقه ترک دارند بعد از مدتی بازگشت داشته اند.


صادقی مقدم؛ یکی از راه های ترک پایدار معتادان را ایجاد اشتغال برای آنها عنوان کرد و افزود: بسیاری از معتادان به دلیل بیکاری و مشکلات اقتصادی و معیشتی به مصرف مواد مخدر روی آورده اند و اگر بتوان با کمک خیرین و بخش خصوصی مشکل اشتغال آنها را حل کنیم، تلاشهای ما در این زمینه نتیجه بخش تر خواهد بود.


همچنین انارکی محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به افزایش سطح زیر کشت مواد مخدر در کشور افغانستان و بویژه افزایش تولید ماده بسیارخطرناک صنعتی( شیشه) در این کشور، تنها راه پیش رو برای در امان ماندن جوانان از این آسیب ها را آگاهسازی و اقدامات پیشگیرانه دانست و افزود: در این شرایط است که اهمیت اجرای به موقع طرح های پیشگیرانه از سوی مجموعه بهزیستی به خوبی مشهود خواهد بود و میبینیم که بهزیستی در این زمینه موفق بوده است.


وی افزود: بایستی با مطالبه‌گری از بنگاه‌های اقتصادی در زمینه توجه و اهتمام جدی و مسئولانه آنان به عمل به مسئولیت اجتماعی و لزوم توجه هرچه بیشتر دستگاه‌های آموزشی به بحث آموزش در خصوص پیشگیری از گسترش و شیوع سو مصرف آنها را پای کار آورد.


انارکی در ادامه از فعالیت‌ها و اقدامات ارزشمند و علمی بهزیستی در بحث پیشگیری از گسترش و درمان معتادان، به خصوص اقدامات اخیر بهزیستی و سایر دستگاه‌های ذیربط در ساماندهی معتادین متجاهر تقدیر کرد.


در ادامه این نشست شرکت کنندگان به ارائه گزارشات خود در زمینه اقدامات انجام شده پرداخته و به بحث وتبادل نظر در خصوص دستور کار جلسه پرداختند. در حاشیه این جلسه نیز از مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی میان مدت همدرد بازدید شد و طی آن، گزارش اجمالی از اقدامات بهزیستی در این حوزه توسط مسعود صادقی مقدم رییس بهزیستی بافت ارائه شد و انارکی محمدی با اهدا کارت هدیه به مددجویان مقیم این مرکز، آنان را به پایداری در گذراندن و تکمیل دوره درمان و بازگشت به زندگی عادی توصیه کرد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کرمان99.12.10

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است