Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2740
دیروز  ------------------دیروز ------------------2614
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7372

آموزش‌های مهارتی به معتادان در مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر ارائه می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی گفت: ایجاد مراکز منطقه‌ای نگهداری و درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر یکی از اقدامات شورا برای ساماندهی معتادان متجاهر است و در این مراکز علاوه بر نگهداری و درمان، آموزش‌های مهارتی نیز به آنان ارائه می‌شود.


محمد حسین صالحی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان چناران که با موضوع ساماندهی معتادین متجاهر برگزار شد، گفت: یکی از برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، توسعه زیرساختها و تامین فضای نگهداری معتادان است و ما از تمامی ظرفیت های استانی برای ساماندهی معتادان متجاهر استفاده می‌کنیم.


وی ضمن ارائه راهکارهای برخورد با این موضوع افزود: با تصمیمات خوبی که در شورای استانی اتخاذ شده است، به زودی جمعیت زیادی از معتادین متجاهر استان در کمپ‌های ماده 16 علاوه بر نگهداری و درمان، آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند؛ این شورا نیز حمایت های لازم در این خصوص را پیش بینی و انجام خواهد داد.


دبیر شورا ادامه داد: به منظور افزایش ظرفیت نگهداری معتادان، در تفاهمنامه‌ای که بین ستاد مبارزه با موادمخدر، سپاه امام رضا (ع) و شهرداری مشهد به امضا رسید، ساخت یک مرکز به ظرفیت هزار و ۲۰۰ نفر در منطقه برزش آباد مشهد آغاز شد، همچنین یک اردوگاه نیز در منطقه حسن آباد با ظرفیت دوهزار و پانصد نفر در حال ساخت است.


دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان افزود: علاوه بر جمع‌آوری معتادان متجاهر از حاشیه‌ و سطح شهر یکی از مهم‌ترین دغدغه های ما، درمان این افراد است از این رو در جریان جمع‌آوری معتادان متجاهر، ضمن نگهداری این افراد، درمان و توانمندسازی آنها را نیز در دستور کار داریم تا بعد از خروج از مرکز بتوانند شغلی ایجاد کنند و مشغول فعالیت شوند.


صالحی ضمن تشکر از زحمات فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان چناران و دیگر دست‌اندرکاران برای راه اندازی کمپ ماده 16 ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی این مرکز، طرح ساماندهی معتادان متجاهر با قوت در سطح شهرستان و مناطق همجوار آغاز شود.


همچنین فرماندار چناران به تشریح برخی مسایل و مشکلات اجتماعی شهرستان و نبود کمپ ماده 16 ترک اعتیاد در سطح شهرستان پرداخت و اظهار داشت: به منظور ساماندهی معتادین متجاهر با همراهی فرماندهی انتظامی و متولیان امر از مکان‌های تجمع و پاتوق این افراد در چناران بازدید و مشخص شد بخش اعظم آنان از خارج شهرستان چناران و شهرهای مجاور می باشند.


مهندس انصاری افزود: رها بودن و پرسه زدن معتادین متجاهر در سطح شهرستان و حضور آنان در کوچه و معابر و... به‌ویژه در شرایط فعلی شیوع کرونا، سبب اختلال در نظم عمومی، ایجاد ناامنی و سرقت های مکرر کابل و سیم های مخابرات و تهدید بهداشت عمومی شده است.


وی بیان داشت: با توجه به مهاجرپذیر بودن شهرستان و تعداد زیاد معتادین متجاهر و افراد بی خانمان، استقرار کمپ ماده 16 در چناران الزامی است و در این خصوص خواستار حمایت شورای مبارزه با مواد مخدراستان برای تامین اعتبارات لازم جهت راه اندازی این مرکز و ساماندهی معتادین متجاهر شدند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان خراسان رضوی99.12.10

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است