Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 52 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 510
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7829

اجرای طرح توانمند سازی کودکان زیر ۱۰ سال در محلات مشهد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 


یک پایگاه سلامت اجتماعی در مشهد، با همکاری شهرداری منطقه ۱۱، طرح توانمندسازی کودکان زیر ۱۰ سال را در تعدادی از محلات به اجرا گذاشته است.


این طرح با هدف توانمند سازی کودکان برای پیشگیری از اعتیاد و کاهش مخاطرات اجتماعی که کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد اجرایی شده است و دو نمونه از نمادهای اجرایی این طرح، ساخت دو نمایش کودکان است که به شکل صحنه‌ای اجرا شده و مشارکت کودکان تماشاگر نمایش، در اجرای آن بارز می‌باشد.


مسؤول پایگاه سلامت اجتماعی عصر امید ایرانیان در این زمینه گفت: با توجه به افزایش گزارشات اقدامات مخاطره آمیز اجتماعی برای کودکان مانند کودک‌آزاری ‌های خشونت‌آمیز، که می تواند آسیب های قابل توجهی را در سنین حساس کودکی به این قشر وارد نماید و  همچنین انتشار اخبار این مخاطرات در فضا مجازی و شبکه های اجتماعی که خود باعث بروز آسیب های دیگری مانند احساس نا امنی در کودکان و خانواده‌ها می‌شود، لازم است تا آموزش هایی در راستای توانمند سازی کودکان در برابر مخاطرات اجتماعی مانند کودک آزاری و به خطر افتادن موقعیت کودکان ارائه شود.


ثریا سادات عنبری افزود: در این طرح در نظر است با استفاده از تکنیک ها و قواعد روانشناسی مانند شرطی سازی، یادگیری مشاهده‌ای و یادگیری اکتشافی، اقدام به تولید نمایش خلاق با محتوای توانمند سازی کودکان بشود و کودکان از طریق مشاهده و حضور در محیط این نمایش به صورت اکتشاف و با هدایت بازیگران، مفاهیم مورد نظر را فراگیری نمایند.


وی خاطر نشان کرد: اولین تئاتر، «لبخند گرگ‌ها» بود که در «سرای محله» واقع در دانشجوی ۲۹ با مشارکت معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ به روی صحنه رفت.


وی ادامه داد: تمامی مراحل از جمله تهیه و تدوین سناریو و شعر، دکور، لباس بازیگران، آهنگسازی و تدارکات توسط پایگاه سلامت اجتماعی و همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ انجام گردیده است.


وی تأکید کرد: این بسته آموزشی در قالب دو نمایش نامه تئاتر به نام لبخند گرگ ها و راز مجسمه تدوین شده و علاوه بر این، پایگاه درحال تدوین بسته آموزشی جهت آگاهسازی خطرات فضای مجازی ویژه نوجوانان می‌باشد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی 99.12.12

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است