Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 683
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 8002

طرح یاریگران زندگی با جدیت در سطح استان اجرا می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 

 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در نهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبیک از سه تن از مدیران مدارس مجری طرح یاریگران زندگی تقدیر کرد.


علی رحمانی در جلسه نهمین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبیک که به ریاست احمد پور فرماندار آبیک و با دستور کار برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی مرکز کاهش آسیب معتادان شهر برگزار شد، ضمن تاکید بر اجرای طرح یاریگران در سطح مدارس استان، این طرح را از طرح‌های موثر در پیشگیری از اعتیاد مدارس استان عنوان و بر لزوم آمادگی دستگاه‌ها برای همکاری در اجرای طرح جمع‌آوری و نگهداری معتادان متجاهر و کارتن خواب تاکید کرد.


وی افزود: با تلاش‌های انجام شده، شرایط اجرای طرح از سوی مجموعه دستگاه‌ها از جمله بهزیستی فراهم شده و ظرفیت سازی لازم جهت نگهداری حدود 200 نفر معتاد متجاهر محقق شده است.


دبیر شورا با اشاره به لزوم مصون‌سازی نسل جوان جامعه خصوصا دانش‌آموزان و دانشجویان و اجرای مستمر برنامه‌های پیشگیری و آگاه‌سازی از اعتیاد در مدارس و دانشگاه‌ها  بر اهتمام جدی دستگاه‌های عضو شورا و همکاری و همراهی با مدیران مراکز آموزشی تاکید کرد.


رحمانی بر لزوم حمایت از خانواده‌های معتادین بهبود یافته و صیانت از آنان تاکید و خواستار نگاه ویژه دستگاه‌های متولی به این موضوع شد.


وی همچنین با اشاره به لزوم ارائه خدمات درمانی و کاهش آسیب به معتادان بر لزوم ایجاد و گسترش مراکز کاهش آسیب و درمان معتادان شهر تاکید کرد و ضمن تقدیر از توجه اعضای شورای اسلامی آبیک و پیش بینی تخصیص اعتبار به این منظور افزود:  همه دستگاه‌های مرتبط در شهرستان از جمله شبکه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی به این امر توجه ویژه داشته باشند تا شاهد حضور معتاد ولگرد در سطح شهر نباشیم، لذا همه ما وظیفه داریم نسبت به فراهم کردن شرایط پذیرش و ایجاد انگیزه به معتادان جهت ترک اعتیاد تلاش مضاعف انجام دهیم.


در پایان این جلسه از سه نفر از مدیران مدارس مجری طرح یاریگران زندگی در شهر آبیک  با اهداء لوح و هدایایی از سوی دبیر خانه شورا تقدیر شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین 99.12.12

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است