Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 557
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7876

لزوم تسریع در جابجایی زندان تبریز/معتاد متجاهر در آذربایجان شرقی وجود ندارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

 استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تسریع در جابجایی زندان تبریز، تامین بودجه مورد نیاز برای ساخت زندان جدید را از طریق راه‌های جایگزین تامین منابع مالی خواستار شد.

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با رئیس سازمان زندان‌های کشور، محل فعلی زندان تبریز را یکی از معضلات این شهر عنوان کرد و با اشاره به احداث زندان جدید در خارج از شهر، افزود: با روند فعلی اختصاص بودجه، راه زیادی تا تکمیل آن داریم و باید با راه‌های جایگزین تامین منابع، به تسریع این امر کمک کرد.

وی افزود: زندان فعلی در بهترین و مرغوب‌ترین نقطه شهر قرار دارد و می‌توان با تغییر کاربری و تهاتر با شهرداری و یا دستگاه‌های دیگر، از محل درآمد حاصل شده، به سرعت ساخت زندان جدید را تکمیل کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این‌که آذربایجان شرقی یکی از امن ‌ترین استان‌های کشور بوده و جرایم سازمان یافته در آن از متوسط کشوری پایین ‌تر است، گفت: البته باید برای کاهش برخی رفتارهای فردی و ناهنجاری‌های اجتماعی بیش از پیش برنامه‌ریزی شود.

پورمحمدی هم‌چنین با اشاره به فعالیت مرکز ماده ۱۶ و آماده‌سازی مرکز دوم برای بانوان، گفت: با تلاش‌های دستگاه‌های متولی و خیران، تعداد معتادان استان از متوسط کشوری بسیار پایین ‌تر بوده و معتاد متجاهر در استان وجود ندارد.

وی از فعالیت تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه برای آزادی زندانیان و اشتغال آن‌ها و حل مسائل خانواده زندانیان قدردانی کرد و افزود: با وجود شرایط کرونا و عدم برگزاری جشن‌های گلریزان، این سنت حسنه متوقف نشده و فعالیت‌های خوبی در استان انجام یافته است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور نیز در این دیدار با قدردانی از نگاه عالمانه و وسیع استاندار آذربایجان شرقی به مسائل تربیتی و اشتغال زندانیان، گفت: مسئله اشتغال زندانیان و نیز حل مسائل خانواده‌های آنها یکی از دغدغه‌های سازمان زندان‌ها است.

محمدمهدی حاج‌محمدی با اشاره به این‌که وظیفه اصلی این سازمان اصلاح و تربیت و به تعبیر مقام معظم رهبری آموزش نیکی‌ها و نوعی طبابت است، افزود: ما و همکارانمان در زندان‌ها باید کاری کنیم که زندانی پس از طی دوره محکومیت خود، با مهارت‌آموزی، اصلاح و تربیت به جامعه بازگردد نه این‌که خدای نکرده مهارت‌های خلاف، بزه و آلودگی‌های او در زندان بیشتر شود.

وی از پیشنهاد استاندار مبنی بر تغییر کاربری و تهاتر زندان فعلی برای سرعت دادن به کار احداث زندان جدید استقبال کرد و گفت: قانون نیز این اجازه را داده است و آماده همکاری در این زمینه هستیم.


منبع: ایسنا 99.12.15

 

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است