Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 47 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 481
دیروز  ------------------دیروز ------------------1879
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 7800

سازمان ملل از دو مرکز نگهداری، درمان و حرفه‌آموزی زنان دارای اختلال سوء مصرف مواد حمایت می‌کند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) از دو مرکز نگهداری، درمان و حرفه‌آموزی زنان دارای اختلال سوء مصرف مواد در استان‌های تهران و کرمان حمایت خواهد کرد.


در دیدار و گفتگویی که از طریق ویدئو کنفرانس با حضور دکتر مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و غدا فتحي والی مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در آبان ماه سالجاری انجام شد، دکتر مومنی موضوعات مختلفی از قبیل؛ اقدامات، فعالیت‌ها، دستاوردها و چالش‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقابله با عرضه و کاهش تقاضا را مطرح و در ادامه از سازمان ملل خواست کرد تا در راستای ایفای نقش خود به عنوان هماهنگ‌کننده بین‌المللی در عرصه مبارزه با مواد مخدر و جرم، برای تقویت مراکز نگهداری، درمان، حرفه‌آموزی زنان دارای اختلال سوء مصرف، نسبت به جذب حمایت‌های فنی، آموزشی و مالی برای دو مرکز استان تهران و کرمان اقدام کند.


به دنبال این دیدار، نشستی با حضور دکتر رضا تویسرکان‌منش مدیرکل درمان و حمایت‌های اجتماعی، دکتر امیرعباس لطفی مدیرکل دفتر امور بین الملل ستاد و نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد  (UNODC)، به اتفاق مدیران دو مرکز و کارشناسان مربوطه برگزار شد.


با توجه به گزارش ارائه شده در جلسه، مراکز فوق با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و با هدف توانمندسازی و اشتغال‌زایی، ایجاد خودباوری و پذیرش توسط آحاد مردم (جامعه پذیری) و درمان و کنترل پاکی حتی پس از ترخیص و جلوگیری از لغزش برای افراد بهبودیافته‌ی طرد شده از سوی خانواده و افراد بدون محل اسکان، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های پته دوزی، خیاطی، آرایشگری، قالی بافی، گلدوزی، شیرینی پزی، چرم دوزی، سنگ، کناف بافی و نان محلی برای رهجویان کرد که با موفقیت آنان در آزمون و دریافت پروانه و مجوز، اقدام  به راه‌اندازی و ایجاد کارگاه تولید و پخش محصولات ایشان کردند و تلاش می‌کنند با انجام اقدامات مددکاری اجتماعی و روانشناسی به مشکلات روانی زنان و کودکان مراجعه کنندهِ آسیب دیده رسیدگی کرده و از این طریق آنان را به زندگی اجتماعی و عادی برگردانند.


در عین حال، رهجویان آموزش دیده در تولید و توزیع ماسک رایگان و آموزش کنترل فشار خون افراد بهبود یافته و ... نیز همکاری داشتند.


گزارش فوق، مورد استقبال و نظر نماینده سازمان ملل قرار گرفت و مقرر شد، بازدیدی توسط سفرای مقیم تهران، به ویژه نمایندگان کشورهای کمک کننده اصلی و گروه مینی دوبلین از مراکز دو استان تهران و کرمان انجام شود.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر 99.12.17

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است