Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1925
دیروز  ------------------دیروز ------------------3477
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 13643

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف 18 تن انواع موادمخدر و روانگردان در کل کشور در هفته نخست مرداد خبر داد.

امتیاز کاربران

ناصر اصلانی در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: مجموع کشفیات هفته یاد شده ، 18297 کیلوگرم می باشد که در مقایسه با هفته قبل آن 6 درصد کاهش دارد.
وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان 14080 کیلوگرم بوده و 77 درصد مجموعه کشفیات را شامل می شود.
این مقام مسوول ادامه داد: همچنین از این میزان 1304 کیلوگرم حشیش، 1062 کیلوگرم هروئین، 551 کیلوگرم مرفین، 346 کیلوگرم شیشه، 23119 عدد قرص روانگردان و 951 کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی 1137 فقره عملیات صورت گرفته است گفت: کشفیات موادمخدر در این دوره 16 کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
وی اظهار داشت: در هفته یادشده مجموعاً 7671 متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصا طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد 168 نفر به اتهام قاچاق موادمخدر و روانگردان، 3187 نفر خرده فروش و توزیع کننده مواد و 3847 نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. 461 نفر نیز طی سایر عملیات های مرتبط با موضوع موادمخدر دستگیر شده اند.
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از 23119 عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشتین تعداد با 14085 عدد مربوط به استان هرمزگان است که نشان دهنده 60 درصد مجموع کشفیات قرص های روانگردان در هفته یاد شده می باشد.
اصلانی با بیان اینکه 74 درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می باشد ، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با 5355 کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل 29 درصد کشفیات کشور می باشد و کرمان با 3059 کیلوگرم، خراسان جنوبی با 1468 کیلوگرم، خراسان رضوی با 1145 کیلوگرم، اصفهان با 1019 کیلوگرم، تهران با 805 کیلوگرم و یزد با 783 کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی افزود: سهم کشفیات 5 استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان ، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور 62 درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، 171 دستگاه خودرو، 38 دستگاه موتورسیکلت، 12 قبضه سلاح و 68 دستگاه تلفن همراه توقیف شد.

لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس افغانستان؛ تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی هستند

امتیاز کاربرانرئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مشکل افغانستان نبایداز طریق نظامی حل شود، گفت: حل مشکل افغانستان تنها از راه سیاسی امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر جمعه، 16 آذر ماه در دیدار با عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان که برای حضور در کنفرانس 6 کشور آسیایی برای مقابله با تروریسم به ایران سفر کرده است، ضمن خوش آمد گویی به وی، گفت: ملت افغانستان طی سالهای اخیر بحرانهای مختلفی را پشت سر گذاشته است.


رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه راه حل مشکل افغانستان نظامی نبوده و بایدبه شکل سیاسی حل شود، عنوان کرد: اینگونه اجلاسها باعث افزایش همگرایی میان کشورها و ارائه نظرات میان آنها می شود.


وی درادامه با بیان اینکه ارتش آمریکا از ادامه حضور در افغانستان خسته شده است، اظهار کرد: موضوع تروریسم و مواد مخدر دو لبه یک قیچی است که امیدواریم هرچه سریع تر از طریق سیاسی برطرف شود.


لاریجانی در ادامه با تأکید بر افزایش همکاریهای دوجانبه در حوزه های مختلف بیان داشت: همکاریهای اقتصادی دو کشور با یکدیگر گره خورده است.


رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر افزایش همکاری ها برای مبارزه با قاچاق گفت: همچنین بحران آب در بسیاری از کشورها وجود دارد و می تواند منشأ اختلاف یا توسعه باشد لذا می توان از منابع میان دو کشور برای حل این موضوع در راستای توسعه روابط بهره مند شد.

* ایران در شرایط سخت کنار ملت افغانستان بود
عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس افغانستان نیز در این دیدار با اشاره به حضور داعش در افغانستان گفت: این حضور باعث می شود کشورهای همسایه افغانستان نیز دچار دردسر شوند لذا ایجاد صلح در افغانستان بسیار اهمیت دارد.


رئیس مجلس افغانستان در ادامه با بیان اینکه از هر نوع همکاری در جهت برقراری صلح در افغانستان استقبال می کنیم، اظهار داشت: تروریست ها به سلاح های پیشرفته مجهز شده و قصد دارند از طریق مرزها به کشورهای دیگر راه پیدا کنند لذا همگرایی و همکاری کشورها در راستای تأمین صلح در افغانستان بسیار مهم است.


وی در ادامه ایران و افغانستان را دو کشور همسایه و مسلمان دانست و افزود: ایران در شرایط سخت به افغانستان کمک کرد و در کنار ملت ما قرار گرفت ما نیز همکاری متقابل را صورت می دهیم و هرچه سریع تر موضوع بحران آب و نحوه همکاری های بانکی را پیگیری می کنیم.


رئیس مجلس افغانستان در پایان با بیان اینکه تروریسم بین المللی مهمترین معضل منطقه است، خاطرنشان کرد: تروریسم حوزه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشورها را متأثر ساخته و لازم است در راستای حل این بحران همکاری های سیاسی و امنیتی خود را تقویت کنیم چرا که امنیت افغانستان امنیت منطقه است.


منبع: ایرنا 97.09.16

دولت دنبال ساماندهی زنان كارتن خواب است

امتیاز کاربران

 دبیركارگروه سلامت و محیط زیست معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت، معاونت زنان و سازمان های متولی دنبال ساماندهی وضعیت زنان كارتن خواب هستند و هیچ برنامه ای برای عقیم سازی این زنان ندارند.

ناهید خداكرمی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ما با عقیقم سازی مخالفیم چون زنان كارتن خواب بیشتر نیاز به خدمات مددكاری دارند و هرگز دولت، وزارت بهداشت و معاونت زنان هیچ تصمیمی را بدون نظر كارشناسی اعلام نمی كنند، آنطور كه برخی از رسانه ها اعلام كرده اند كه طرح عقیم سازی از سوی معاونت زنان اجرا می شود.

سال گذشته در جلسه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاوران امور بانوان در دستگاههای اجرایی در وزارت بداشت یكی از فعالان زن موضوعی تحت عنوان عقیم سازی زنان كارتن خواب را مطرح كرد كه وزیر بهداشت پس از پایان این نشست در جمع خبرنگاران اعلام كرد كه هیچ طرحی برای عقیم سازی این زنان وجود ندارد و هر برنامه ای برای این زنان معتاد نیازمند ارائه خدمات آموزشی است و معاونت امور زنان هیچ اظهار نظری در این باره نداشته است، اما اكنون پس از گذشت یكسال یكی از رسانه ها این موضوع را به نق شهیندخت مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح كرده است.

وی تصریح كرد: معاونت زنان در واكنش به این موضوع اعلام می كند كه چنین تصمیماتی نیاز به كار كارشناسی دقیق دارد و اولویت اجرای برنامه ها برای زنان كارت خواب آسیب شناسی از این پدیده شوم است.

وی ادامه داد: هرگز بحث عقیم سازی زنان كارت خواب از سوی این نهاد مطرح نبوده و مسئولان این نهاد معتقد هستند كه باید توانمندسازی زنان و دختران برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر، محو فقر و اشتغال برای زنان به ویژه سرپرستان خانوار را در برنامه كاری داشته باشیم و اینها اصل مهم در حل پدیده بی خانمانی در زنان و مردان است.

خداكرمی اضافه كرد: برخی رسانه های نوپا هرازگاهی بحث های كهنه و قدیمی را بازنشر می كنند كه این موضوعات خوراك تبلیغاتی برای شبكه های خارج از ایران است و هیچ نفعی برای زنان كارتن خواب در كشور ندارد.

وی خاطرنشان كرد: برای رفع مشكلات زنان كارتن خواب نهادهای مختلفی مسئول هستند و همه انگشت های اتهام به سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است در صورتی كه می شود با علت یابی و آسیب شناسی این مساله را حل كرد.

وی ابراز امیدواری كرد همه دستگاه های متولی از جمله شهرداری، بهزیستی، ناجا و قوه قضائیه با همكاری رسانه های گروهی بتوانند مشكل زنان كارتن خواب را حل كنند.

منبع خبر: ايرنا 95.01.30 

اختصاص یکصد میلیارد ریال برای تکمیل مرکز بازپروری معتادین در تهران (2)

امتیاز کاربران


وزارت راه و شهرسازی گزارشی را از شکستن رکورد حمل بار از طریق ریل در دولت تدبیر و امید، به هیات وزیران ارائه کرد.

براساس این گزارش، میزان حمل ریلی بار از 7 /32 میلیون تن در سال 92 به 3 /40 میلیون تن در سال 95 و از 4 /22 میلیارد تن کیلو در سال 92 به 2 /27 میلیارد تن کیلو در سال 95 رسیده است که سهم قابل توجهی در صرفه‌جویی انرژی و ایمنی داشته است.

اختصاص بیش از 3500 میلیارد ریال اعتبار برای جبران حوادث غیرمترقبه در برخی استان‌های کشور
هیأت وزیران همچنین در جلسه شامگاه یکشنبه خود به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور، با اختصاص مبلغ 3519 میلیارد و 328 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت دیده ناشی از سیل در استان‌های کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل موافقت کرد.

سود بازرگانی انواع شکر تعیین شد
با تصویب هیأت وزیران، سود بازرگانی انواع شکر تعیین شد. بر این اساس، مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی انواع شکر خام به میزان 20 درصد تعیین شد.

بررسی گزارش وزارت راه و شهرسازی درخصوص مسائل بنیادین بخش مسکن
در ادامه جلسه، گزارش وزارت راه و شهرسازی درخصوص مسائل بنیادین بخش مسکن و راهکارها و برنامه‌های دولت برای توسعه این بخش در سال 96 مورد بررسی قرار گرفت.


بر پایه این گزارش، افزایش شدید قیمت مسکن در دوره 1386 تا 1392 به دلیل تشدید فعالیت‌های سوداگرانه و افزایش خانه‌های خالی از 623 هزار واحد به بیش از 5 /2 میلیون واحد مسکونی در سال 95 منجر به حبس بخش قابل توجهی از نقدینگی کشور و منابع بانک‌ها و مؤسسات در بخش مسکن و ساختمان شده است.


همچنین توزیع جغرافیایی نامناسب مسکن‌های احداث شده، افزایش مساحت واحدهای مسکونی جدیدالاحداث، بکارگیری سیاست‌های متناقض در حوزه‌های مدیریت زمین و مدیریت شهری، افزایش حجم سرمایه‌گذاری در واحدهای لوکس و فاقد متقاضی واقعی، افزایش صدور پروانه‌های ساختمانی طی سال‌های 86 تا 92، کاهش میزان مالکیت و افزایش اجاره‌نشینی، عدم توسعه نظام تأمین مالی بخش مسکن، گسترش سکونتگاه‌های نابسامان شهری و مشکلات متعدد ناشی از اجرای پروژه‌های مسکن مهر از جمله مشکلات مسکن در کشور است.


بر این مشکلات می‌توان مصرف بالای انرژی در بخش مسکن و ساختمان، طول عمر پایین ساختمان‌ها و طول دوره ساخت نسبتاً طولانی را افزود.


وزارت راه و شهرسازی در گزارش خود به برخی برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در خصوص توسعه بخش مسکن اشاره دارد که عبارتند از:


- بازنگری و اصلاح نظام تسهیلات مسکن و عدم تکیه بر پول پرقدرت
- راه‌اندازی صندوق پس‌انداز یکم بانک مسکن برای تأمین مسکن خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان (در سال 96 حدود 100 هزار نفر از تسهیلات این صندوق استفاده خواهند کرد)
- تکمیل و افتتاح 820 هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم


وزارت راه و شهرسازی همچنین در جهت تسریع خروج از رکود بخش مسکن، پیشنهاد خود را در قالب برنامه عملیاتی به هیأت وزیران ارایه و مقرر شد توسط بانک مرکزی و کمیته مشترکی از هریک از نمایندگان وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور بررسی و تصویب گردد.


در این گزارش همچنین پیشنهادهایی شامل راه‌کارهای ایجاد رونق و توسعه بلند مدت بخش مسکن، بازسازی بافت‌های فرسوده، اولویت تأمین مسکن خانه اولی‌ها و زوج‌های جوان از طریق تقویت صندوق پس‌انداز مسکن یکم، تأمین مسکن اقشار با درآمد متوسط از مسیر توسعه بازار رهن و انتشار اوراق رهنی و استفاده از شرکت‌های لیزینگ و توسعه سیستم عمومی مبتنی بر پس‌انداز جهت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و توسعه بازار پیش‌فروش مسکن، همچنین تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد از طریق اجرایی نمودن طرح مسکن اجتماعی، تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، توسعه‌ای نمودن بانک مسکن ارایه شد.

ستاد ملی سیاستگذاری و شورای برنامه ریزی و اجرایی استانی تبریز 2018 تشکیل می‌شود
هیأت وزیران به منظور بهره‌گیری بهینه از فرصت ایجاد شده بواسطه انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 از سوی سازمان همکاری‌های اسلامی و نیز با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی برای میزبانی شایسته از این رویداد مهم بین‌المللی، با تشکیل «ستاد ملی سیاستگذاری تبریز 2018» و «شورای برنامه ریزی و اجرایی استانی تبریز 2018» موافقت کرد.

اختصاص یکصد میلیارد ریال برای تکمیل مرکز بازپروری معتادین در تهران
با تصویب دولت، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار به منظور تکمیل و توسعه مرکز بازپروری معتادین، در اختیار استانداری تهران قرار گرفت.

مواد دیگری از لایحه مطبوعات تصویب شد
هیأت وزیران در ادامه جلسه، مواد دیگری از لایحه مطبوعات را بررسی و به تصویب رساند.

نصاب معاملات در سال 1396 تعیین شد
هیأت وزیران در این جلسه همچنین، نصاب معاملات (موضوع قانون برگزاری مناقصات) برای سال 1396 را تعیین کرد.


بر این اساس، حد نصاب معاملات کوچک 220 میلیون ریال، معاملات متوسط با مبلغ بیشتر از سقف معاملات کوچک و تا سقف 2 میلیارد و 200 میلیون ریال و معاملات بزرگ با برآورد اولیه بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون ریال تعیین شد.


همچنین نصاب معاملات یاد شده به موجب قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می‌شود، تسری می‌یابد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت 96.02.04

دادستان تهران: برای مبارزه جدی‌تر با قاچاق مواد مخدر تمرکز بر باندهای بزرگ الزامی است

امتیاز کاربران


دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: تمرکز بر شناسایی و انهدام باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر الزامی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس جعفری دولت‌آبادی در نشست مشترک معاونان دادستان و سرپرستان دادسراها و قضات دادسرای مواد مخدر تهران و رئیس پلیس مواد مخدر کشور، با اشاره به حضور مردم در روز هفتم اسفند پای صندوق رای در سراسر کشور، گفت: مردم بار دیگر با حضور خود در انتخابات، وفاداری خود به نظام را به اثبات رساندند.

وی در ادامه به اقدامات مشترک دادستانی تهران و نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: وجود 10 هزار زندانی مواد مخدر در زندان‌های تهران بیانگر جدی بودن وظیفه دستگاه‌های مربوط در مقابله با این نوع جرایم است.

دولت‌آبادی خاطرنشان کرد: تمرکز بر روی باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر دستاورد بیشتری خواهد داشت.

وی تمرکز بر روی پیشگیری، رفع آسیب‌ها، تشدید مقابله با جرایم مواد مخدر و ضربه زدن به بنیان‌های مالی قاچاقچیان مواد مخدر را مهم‌ترین راهکار برخورد با این جرایم برشمرد و اظهار کرد: قانون مبارزه با مواد مخدر و اسناد بالادستی بر پیشگیری از جرایم مواد مخدر تاکید دارد.

دادستان تهران حضور معتادین متجاهر را یکی از مشکلات مهم کلانشهر تهران برشمرد و گفت: این معتادان چهره پایتخت را مخدوش کرده‌اند.

جعفری دولت آبادی افزود: در حوزه معتادان همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند و این کاری نیست که تنها پلیس و دستگاه قضایی آن را به سرانجام برسانند، بلکه سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی باید در این زمینه همکاری کنند.

وی بیان کرد: نکته مهم‌تر از لزوم همکاری و هماهنگی میان دستگاه‌های مرتبط با موضوع اتخاذ سیاستی است که معتادان به چرخه قبلی بازنگردند؛ زیرا در حال حاضر چرخه اعتیاد به نحوی است که معتاد پس از درمان دوباره به چرخه قبلی باز می‌گردد. امروزه اقدامات خوبی در جمع‌آوری معتادان متجاهر در سطح شهر تهران انجام شده که قابل تقدیر است، اما این ایراد را دارد که ممکن است دوباره این چرخه تکرار شود.

جعفری دولت‌آبادی با اشاره به برخی پرونده‌های پولشویی مرتبط با جرایم مواد مخدر گفت: بخشی از جریان پولشویی در کشور ناشی از تجارت مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر برای فرار از ضبط اموال و دارایی‌های خود را به نام اشخاص دیگری ثبت می‌کنند، تاکید کرد: شناسایی اموال متهمان و ردیابی وجوه ناشی از مواد مخدر مهم‌ترین ضربه به عقبه این تجارت محسوب می‌شود.

دادستان تهران در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به طرح اتهامات حقوق بشری از سوی برخی کشورهای غربی پیرامون اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در ایران اضافه کرد: رسیدگی و محکومیت مجرمین جرایم مواد مخدر بر اساس مستندات پرونده‌ها و قوانین موضوعه کشور صورت می‌گیرد. به‌ویژه این که قانون جدید آیین دادرسی کیفری تجدیدنظر از سوی دیوان عالی کشور در پرونده‌های جرایم مواد مخدر در مورد مجازات‌های سنگین را پذیرفته است.

در ادامه نشست سردار مویدی رئیس پلیس مواد مخدر کشور، مواد مخدر را تهدید جهانی دانست و گفت: در پایتخت با همکاری نهادها و سازمان‌های متولی وضعیت نسبتاً خوبی فراهم شده است.

رییس پلیس مواد مخدر کشور با بیان این که سازمان متبوع او اقدامات پیشگیرانه را در خصوص مواد مخدر به عمل خواهد آورد، خواستار حمایت بیشتر همه دستگاه برای مقابله با این جرایم شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی آخرین وضعیت فعالیت‌های دستگاه متبوع خود در خصوص جمع‌آوری معتادین متجاهر را تشریح کردند.

در این جلسه همچنین تعدادی از معاونان دادستان و چند نفر از قضات دادسرا در مورد مبارزه با مواد مخدر راهکارهایی پیشنهاد کردند.

منبع خبر: ايسنا 94.12.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است